آموزش اکستنشن موی مردانه

آموزش اکستنشن موی مردانه


بایدها و نبایدهای آموزش اکستنشن موی مردانه

آموزش اکستنشن موی مردانه را در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم. موها در زیبایی بسیار موثر هستند. وجود موهای پرپشت و سالم می‌تواند ظاهر هر زن یا مردی را دگرگون سازد. این در حالی است که ژنتیک، عوامل محیطی و استرس سلامت موهای ما را تهدید می‌کنند. مردان در میانسالی به واسطه عوامل ژنتیکی و یا محیطی، اغلب موهای خود را از دست می‌دهند. الگوی ریزش مو در مردان با زنان تفاوت هایی دارد. این فرایند اغلب از ناحیه پیشانی آغاز می‌شود و خیلی سریع روی ظاهر افراد تاثیر می‌گذارد.

مردها ممکن است موهای خود را به طور کامل از دست بدهند و یا موهایشان نازک و کم پشت شود. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و دانش بشر، حالا ما راه حل های مناسبی برای رفع این مشکل در اختیار داریم. در میان تمام راه حل هی موجود، اکستنشن مو یکی از روشهای کاربردی و بی خطر محسوب می‌شود. به منظور آشنایی بیشتر با مزایای این روش درمانی برای آقایان، ما این مقاله را به آموزش اکستنشن موی مردانه اختصاص داده ایم.

این باور غلط در جامعه وجود دارد که اکستنشن مو تنها برای خانم ها موثر است؛ اما واقعیت چیز دیگری است. در واقع هم زنان و هم مردان می‌توانند از این تکنیک برای بهبود ظاهر خود، استفاده کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را در خصوص انتخاب اکستنشن موی مردانه، آموزش این فرایند و همچنین آموزش ترمیم اکستنشن مو ارائه دهیم. آموزش توسط مدرس حرفه ای حوزه ی آرایشگری پژمان رحمانی صورت می‌پذیرد.

 

منظور از اکستنشن موی مردانه چیست؟

منظور از اکستنشن موی مردانه چیست؟پیش از پرداختن به آموزش اکستنشن موی مردانه، باید در خصوص چیستی این تکنیک صحبت کنیم. به طور کلی، اکستنشن مو به معنای اضافه کردن تارهایی از موی طبیعی یا الیاف مصنوعی به سر است. این الیاف ها و تارهای جدید معمولا به ساقه موها متصل می‌شوند. تارهای جدید باید به گونه ای لا به لای موهای شما قرار بگیرند که ظاهری طبیعی داشته باشند و در عین حال، آسیبی به موها وارد نکنند. معمولا آرایشگران و افرادی که دوره های آموزش اکستنشن موی مردانه را دیده اند، می‌توانند این تکنیک را به شکلی اصولی و کارآمد بر روی موهای شما پیاده کنند. باید توجه داشته باشید که اکستنشن موی مردانه، کاری ظریف است و به دقت بسیار زیادی نیاز دارد. به همین دلیل است که متخصصان پوست و مو توصیه می‌کنند کار اکستنشن موهای خود را تنها به افراد خبره و متخصص بسپارید.

اکستنشن مو به طور کلی فرایندی غیر تهاجمی است و کمترین آسیب را برای پوست سر و موها به همراه دارد. از آنجایی که در انجام این فرایند از حداقل مواد شیمیایی استفاده می‌شود، معمولا پوست سر و مو ها از آسیب های کوتاه یا طولانی مدت در امان هستند. با این حال، افرادی که به الیاف های مصنوعی و یا چسب کراتین مورد استفاده در این تکنیک حساسیت دارند، ممکن است پس از انجام اکستنشن با عوارض جانبی روبرو شوند. این عوارض شامل پوسته پوسته شدن، خارش و قرمزی پوست می‌باشد. همچنین باید توجه داشته باشید که اکستنشن ها موقتی هستند و شما هر چند وقت یکبار باید برای ترمیم آنها به آرایشگر یا متخصص مو مراجعه کنید.

 

روش های مختلف اکستنشن موی مردانه

روش های مختلف اکستنشن موی مردانه

یکی از نکاتی که در آموزش اکستنشن موی مردانه باید در نظر بگیرید، روش های مختلف اجرای این تکنیک است. اکستنشن مردانه را می‌توان به دو دسته کلی اکستنشن دائم و یا موقت دسته بندی کرد:

 •    اکستنشن موقت موی مردانه:

  اگر مطمئن نیستید اکستنشن مو، انتخاب ایده الی برای شماست و یا مایلید تنها در طول یک سفر یا برای یک مهمانی خاص، موهای پرپشت تری داشته باشید، اکستنشن موقت موی مردانه می‌تواند انتخاب ایده آلتان باشد. در این روش، تارهای الیاف مصنوعی و یا موهای طبیعی با کمک گیره یا کلیپس به ساقه موها وصل می‌شوند. شما می‌توانید هر زمان پس از انجام اکستنشن، موهای اضافی را با باز کردن کلیپس ها از سر خود جدا کنید. اکستنشن موقت موی مردانه حدود یک هفته الی ده روز ماندگار است.

 • اکستنشن دائم موی طبیعی مردانه:

  همانطور که از نامش پیداست، اکستنشن دائمی موی مردانه مدت زمان بیشتری دوام دارد. در این روش تارهای مو با کمک چسب های مخصوص به ساقه موهای شما وصل می‌شوند. بدیهی است که در چنین شرایطی، ماندگاری اکستنشن بیشتر خواهد بود. همچنین چسب های استفاده شده در این روش از اکستنشن، در صورتی که به مواد سازنده آن ها حساسیت نداشته باشید، هیچ گونه آسیبی برایتان ایجاد نمی‌کنند. اکستنشن دائمی موی مردانه، در صورت رسیدگی و انجام ترمیم های لازم، می‌تواند تا ماه ها دوام بیاورد.

مبحث بعدی که در آموزش اکستنشن موی مردانه اهمیت دارد، آگاهی از روش اجرای این تکنیک است. به طور کلی، سه روش برای وصل کردن تارهای جدید موها وجود دارد:

 • استفاده از گیره ها یا کلیپس های مخصوص:

  در این روش، تارهای جدید مو با کمک گیره ها یا کلیپس های بسیار ریز به ساقه موهای شما متصل می‌شوند. شما هر زمان که بخواهید می‌توانید این تارهای اضافی را جدا کنید. همچنین این روش از اجرای اکستنشن برای افرادی که به چسب های کراتینی حساسیت دارند، مناسب است.

 • اکستنشن سرد:

در روش اکستنشن سرد، آرایشگر تارهای جدید مو را با کمک چسب کراتین مخصوص به ساقه موهای شما متصل می‌کند. چسب مورد استفاده در این روش، بی رنگ است و حداقل آسیب را برای موهای شما به همراه دارد.

 • اکستنشن گرم:در این روش از حرارت برای چسباندن موهای جدید استفاده می‌شود. در صورتی که این روش توسط افراد متخصص و با تجربه اجرا نشود، ممکن است ساقه موهایتان آسیب جدی ببیند.

 

آموزش اکستنشن موی کوتاه پسرانه: انتخاب صحیح اکستنشن مو

آموزش اکستنشن موی کوتاه پسرانه: انتخاب صحیح اکستنشن مو

یکی از نکات مهمی که پیش از انجام اکستنشن موی مردانه باید به آن توجه کنید، انتخاب صحیح نوع اکستنشن و شیوه نصب آن است. مهمترین نکاتی که در انتخاب صحیح اکستنشن مو باید به آن ها توجه کنید عبارتند از:

·       اکستنشن طبیعی یا مصنوعی؟


تارهای مصنوعی ارزان تر هستند و تنوع رنگی بالایی دارند. این در حالی است که به واسطه تفاوت بافت میان تارهای مصنوعی و موهای طبیعی شما، ممکن است نتیجه نهایی، چندان طبیعی به نظر نرسد. این نوع از اکستنشن دوام چندانی ندارد و عوامل محیطی، مانند حرارت سشوار و حتی نور آفتاب می‌تواند به آنها آسیب برساند. تارهای مصنوعی نسبت به موهای طبیعی ضخیم تر هستند و ممکن است این امر نیز در ظاهر موهای شما تاثیر بگذارد. موهای طبیعی گران قیمت تر هستند و تنوع کمتری دارند، اما شما می‌توانید با آنها درست مانند موهای طبیعی خود رفتار کنید. اکستنشن های طبیعی معمولا دوام بیشتری دارند.

·       نگهداری و ترمیم اکستنشن:

    نکته دیگری که باید حتما به آن توجه کنید، آموزش ترمیم اکستنشن مو است. به طور کلی اکستنشن موها، به نگهداری و رسیدگی زیادی احتیاج دارد. برای نگهداری از اکستنشن موهای خود به برس و شامپوهای مخصوص نیاز دارید. اکستنشن‌هایی که از ترمو فیبر یا مونوفیبر ساخته شده‌اند در برابر حرارت مقاومت تر هستند و برای افرادی که معمولا مایلند موهای خود را سشوار بکشند، مناسب تر می‌باشند. اکستنشن های بی کیفیت خیلی زود گره می‌خورند و یا فر می‌شوند. بدین ترتیب، اگرچه در ابتدا ارزان تر به نظر می‌رسند، اما مجبور هستید در بازه های زمانی کوتاه تری، آن ها را ترمیم کنید و این یعنی هزینه بیشتر!

هزینه اکستنشن موی مردانه

هزینه اکستنشن موی مردانه

برای تعیین هزینه اکستنشن موی مردانه، سه فاکتور مهم را باید در نظر بگیرید. اولین فاکتور، کیفیت تارهای مویی است که انتخاب می‌کنید. به طور کلی تارهای طبیعی از نمونه های مصنوعی، گران قیمت تر هستند. بدیهی است که هرچه این تارها با کیفیت تر باشند، ماندگاری اکستنشن بیشتر و هزینه های جانبی ترمیم و نگهداری کمتر خواهد بود. فاکتور دومی که در هزینه اکستنشن موی مردانه تاثیر دارد، شیوه اجرای اکستنشن است. البته حجم مویی که در اکستنشن استفاده می‌شود، طول آنها و زمانی که آرایشگر برای این کار زمان صرف می‌کند نیز در تعیین هزینه، بی تاثیر نیستند. در نهایت نیز اکستنشن موها به ترمیم و نگهداری نیاز دارد و این به معنای صرف هزینه برای خرید لوازم آرایشگری مردانه مخصوص، شامپوهای اکستنشن و همچنین جلسات ترمیم می‌باشد.

کلام آخر

ما در این مقاله تلاش کردیم تا نکات مهمی را در خصوص آموزش اکستنشن موی مردانه پوشش دهیم. اکستنشن موی مردانه، تکنیکی ظریف است که به دقت و مهارت بسیار زیادی نیاز دارد. وصل کردن تارهای باریک موهای مصنوعی یا طبیعی در میان موهای فرد، به گونه ای که ظاهر طبیعی وی حفظ شده و در عین حال آسیبی به پوست حساس کف سر و ساقه موها وارد نشود، فرایندی حساس است. اکستنشن مو، روشی کارآمد برای رفع طاسی و کم پشتی موها در آقایان است و می‌توان آن را به دو صورت دائم یا موقت انجام داد. این تکنیک در صورت انتخاب موهایی با کیفیت و همچنین رسیدگی دائمی به آن ها، ماندگاری بالایی خواهد داشت.

سوالی دارید؟ با پژمان رحمانی تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *