آموزش گریم داماد

آموزش گریم داماد


نکاتی که در خصوص آموزش گریم داماد باید بدانیم!

نکاتی که در خصوص آموزش گریم داماد باید بدانیم!آموزش گریم داماد را در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم . ما ایرانیان بسیار به عروسی بها داده و معمولا این مراسم را مفصل برگزار می‌کنیم. خانواده ها معمولا از ماه ها قبل برای برگزاری جشن عروسی تدارک می‌بینند. دعوت مهمان ها، رزرو جا، انتخاب لباس عروس، گل آرایی و انتخاب عکاس و فیلمبردار تنها گوشه ای از تدابیری است که ما برای جشن عروسی خود می‌اندیشیم. اگر به آلبوم مادر و پدر و یا افرادی که در دهه 70 الی 80 ازدواج کرده اند سری بزنید، حتما تصاویر جذابی را از روز عروسی آنها پیدا می‌کنید.

این تصاویر با دوربین هایی ثبت شده اند که به مراتب وضوح کمتری داشتند. در این دوربین ها، معمولا جزئیات صورت عروس و داماد به خوبی مشخص نبود. این در حالی است که دوربین های مدرن، می‌توانند کوچکترین جزئیاتی را روی صورت عروس و داماد مشخص کنند. احتمال ثبت این جزئیات، زوج های جوان را به انتخاب گریم های تخصصی تر سوق داده است. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص آموزش گریم داماد بیشتر صحبت کنیم.

چرا گریم داماد؟

شما نیز احتمالا با آگهی های اجرا و یا آموزش گریم داماد، مواجه شده اید. این اصطلاح نسبتا جدید است و از آنجایی که افراد زیادی با این بخش از تدارکات عروسی آشنایی ندارند، حدس و گمان های زیادی در موردش وجود دارد. ما در این مقاله آموزش گریم داماد و چیستی آن را پوشش خواهیم داد اما پیش از آن، باید بدانیم کاربرد گریم داماد چیست؟

پوست همه ما انسان ها در اثر کمبود ویتامین ها، تابش نور خورشید و عوامل ژنتیکی ممکن است دچار مشکلات متعددی شود. لکه های پوستی و خشکی از جمله مشکلات رایجی هستند که زن ها و مردان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

این عارضه ها به خوبی خود را در سطح پوست نشان می‌دهند و ثبت کردن آن ها با کمک دوربین های حرفه ای عکاسی و فیلمبرداری چندان دشوار نیست. بدیهی است که هیچ کسی دوست ندارد در روز عروسی خود آشفته و ژولیده به نظر برسد. به همین خاطر نوعی خدمات زیبایی برای آقایان تحت عنوان گریم داماد شکل گرفته است. این خدمات می‌تواند با برطرف کردن مشکلات پوستی و اصلاح مو، به داماد ها کمک کند تا در روز عروسی خود، آراسته تر به نظر برسند.

گریم داماد شامل چیست؟

خدمات آرایش داماد و گریم وی را می‌توان به سه گروه کلی تقسیم کرد: خدمات پوستی، متعادل سازی چهره مردانه و خدمات اصلاح مو. در ادامه این مراحل را به طور کلی بررسی خواهیم کرد:

  • آموزش گریم داماد و خدمات پوستی آن:

رسیدگی های معمول پوست، بخشی از خدمات آرایش داماد است که به وی کمک می‌کند تا در روز عروسی پوستی شاداب و جذاب داشته باشد. خدمات پوستی شامل لایه برداری و آبرسانی است. معمولا داماد ها باید یک الی دو روز پیش از تاریخ عروسی خود برای انجام روتین های پوستی به آرایشگاه مراجعه کنند. در آرایشگاه و با توجه به نیاز پوست، آرایشگران ممکن است از لایه بردارهای قوی یا ملایم استفاده کنند.

آرایشگر مقداری از یک اسکراب لایه بردار را بر روی پوست شما قرار داده و آن را به نرمی ماساژ می‌دهد. پس از مدتی، این مواد از روی پوست شسته شده و به همراه آنها، پوست های مرده نیز از روی صورت شما حذف می‌شوند. معمولا پس از لایه برداری، از یک تونر برای تنظیم PH پوست استفاده می‌شود. پس از لایه برداری معمولا از آبرسان یا مرطوب کننده نیز استفاده می‌شود.

  • آموزش متعادل سازی چهره مردانه:

در روز عروسی، بخشی از خدمات آرایش داماد به متعادل سازی چهره داماد اختصاص دارد. در این مرحله، آرایشگر می‌تواند پف زیر چشم یا سیاهی های دور چشم را با کمک تکنیک های آرایشی برطرف کند. آرایشگر شما می‌تواند با کمک تکنیک های سایه روشن، پهنای بینی و یا غبغب را نیز تغییر دهد. گریمور معمولا از فونداسیون های آرایشی و کانسیلرها برای برطرف کردن حلقه های تاریک دور چشم استفاده می‌کنند.

هایلایترها نیز می‌توانند به برجسته تر کردن بینی و یا تعدیل زاویه صورت کمک کنند. در نهایت نیز، برای از بین بردن جای لک ها و جوش ها، آرایشگر ممکن است از کرم پودر استفاده کند. تمامی این مواد آرایشی به گونه ای انتخاب می‌شوند که تناژی بسیار نزدیکی به پوست صورت داماد داشته باشند. به عبارت دیگر، برخلاف عروس، گریم داماد باید بسیار طبیعی و نزدیک به رنگ طبیعی پوست  باشد.

  • اصلاح مو در گریم داماد:

بخش مهم دیگری از گریم داماد به اصلاح مو و ریش و سبیل اختصاص دارد. بهتر است کوتاه کردن موها و ریش ها را به روز عروسی موکول نکنید؛ چرا که معمولا خط قیچی برای محو شدن به چند روز زمان نیاز دارد. در صورت وجود خط قیچی در موها، حالت دادن به آن ها اندکی دشوار خواهد بود. حالت دادن به موها، مرتب کردن خط ریش و اندازه ریش ها و همچنین رسیدگی به سبیل ها، به شما کمک می‌کند تا ظاهری آراسته را در مهم ترین روز زندگی خود تجربه کنید.

نکات مهم برای گریم داماد:

آموزش گریم داماد شامل رعایت نکات بهداشتی پوست، تکنیک های آرایشی و پیرایش موها است. با این حال، نکاتی وجود دارد که در صورت عدم رعایت آن ها، ممکن است تمام تلاشتان برای داشتن ظاهری ایده آل و جذاب، به هدر برود. در ادامه برخی از این نکات مهم را مرور خواهیم کرد:

  • روتین پوست را جدی بگیرید:

پوست ما به مرور زمان دچار آسیب و خشکی می‌شود. بدیهی است که یک جلسه رسیدگی به پوست درست پیش از روز عروسی، چندان نتیجه بخش نخواهد بود. بهتر است روتین پوستی خود را جدی بگیرید و حداقل سه ماه پیش از روز عروسی، آن را به صورت مستمر انجام دهید. بدین ترتیب، در روز عروسی خود، پوستی شاداب و سالم خواهید داشت.

  • امتحان کردن مدل جدید مو یا ریش در روز عروسی ممنوع:

ممکن است دوست داشته باشید در روز عروسی خود متفاوت به نظر برسید. شاید بخواهید یک مدل جدید مو یا ریش را امتحان کنید. ما به طور جدی مایل هستیم شما را از این تصمیم منصرف کنیم. بهتر است چند ماه قبل از عروسی، مدل جدید مو یا ریش را امتحان کنید و مطمئن شوید آنچه که انتخاب کرده اید با ظاهر و استایل شما هم خوانی داشته باشد.

  • بستن منافذ پوست:

اگر پوست شما چرب است و یا میزان ترشح چربی در بخش هایی از پوست شما زیاد است، حتما این موضوع را با آرایشگر خود در میان بگذارید. ترشح چربی می‌تواند فونداسیون و کرم پودرها را جابجا کند و در ظاهر شما در روز عروسی تاثیر منفی داشته باشد. بهتر است پیش از اجرای مرحله متعادل سازی از آرایشگر خود بخواهید تا یک قطعه یخ را بر روی منافذ پوست شما، به ویژه بخش های چرب صورت قرار دهد. با این کار منافذ بسته می‌شوند و شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی، به مراسم خود برسید.

آیا گریم داماد در خانه امکان پذیر است؟

پاسخ این پرسش در صورت انتخاب دوره های استاندارد آموزش گریم داماد، مثبت است. انجام روتین های پوستی، دشواری چندانی ندارد. شما باید محصولاتی را انتخاب کنید که برای پوست شما موثر هستند و می‌توانید در این خصوص با یک متخصص پوست مشورت کنید.

اجرای تکنیک های کانتور کردن و تعدیل سازی پوست، به اندکی تبحر و تجربه نیاز دارد. معمولا با شرکت در دوره های آموزش گریم داماد و یا مشاهده فیلم های آموزشی آنلاین، و البته اندکی تمرین، می‌توانید در این مرحله نیز استاد شوید. رسیدگی به موها نیز کاملا به نظر خودتان بستگی دارد. بسیاری از افراد به خوبی بر روی موهای خود و مدل آن تسلط دارند و رسیدگی به آن ها برایشان چندان دشوار نیست.

جمع بندی

جمع بندیما در این مقاله تلاش کردیم تا کلیت خدمات آرایش داماد و گریم را بررسی کنیم. اشاره کردیم که این خدمات شامل رسیدگی به پوست، تعدیل سازی صورت و اصلاح مو می‌باشد. نکته حائز اهمیت در آموزش گریم داماد رعایت تعادل است. گریم داماد با هدف ایجاد تغییرات بنیادین در صورت وی اجرا نمی‌شود بلکه صرفا با هدف ایجاد ظاهری متعادل تر و از بین بردن لکه ها و مشکلات پوستی باید انجام گردد.

بنابراین، رعایت اعتدال در اجرای تکنیک های آرایشی و عدم انتخاب کرم پودرها یا کانسیلرهای بسیار متفاوت با تناژ پوست، اهمیت بسیار زیادی دارد. از امتحان کردن مدل های عجیب موها یا ریش های در روز عروسی خود خودداری کنید و سعی کنید تا جای ممکن، ظاهری طبیعی داشته باشید.

در نهایت نیز، همانطور که اشاره شد، شما می‌توانید با بهره مندی از دوره های استاندارد آموزش گریم داماد، این مرحله را خودتان در خانه انجام دهید. بدین ترتیب در روز عروسی خود در وقت و هزینه صرفه جویی خواهید کرد. با رعایت این نکات، برای عکس ها و فیلم های به یاد ماندنی عروسی خود آماده خواهید بود؛ لبخند را فراموش نکنید! جهت کسب اطلاعات بیشتر با پژمان رحمانی تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *